Science Boards

Gra i aplikacja „Dookoła świata”

Scienceboard gra Dookoła Świata

Interaktywna gra planszowa

hr

Edukacja finansowa jest ważną częścią wychowania każdego dziecka. Pozwala zrozumieć, jak działają pieniądze i jak mądrze z nich korzystać. Wprowadzenie dzieci do świata finansów można rozpocząć już od najmłodszych lat, wykorzystując do tego zabawę.

Jednym ze sposobów na to jest nowatorska interaktywna gra planszowa „Dookoła świata”, która łączy geografię i edukacją finansową w przyjemny i angażujący sposób, firmy Science Boards. Gra jest również świetną okazją do poznawania różnych kultur i zakątków świata.

Partnerem gry jest Santander Bank Polska.

Projekt graficzny
Projekt graficzny

Przygotowanie projektów

UX / UI
UX / UI
Programowanie
Programowanie

Stworzenie kodu źródłowego

Aplikacja z elementami technologii AR

hr

Gra Dookoła świata składa się z dużej planszy z mapą świata oraz kart, jednak najważniejszą jej częścią jest aplikacja mobilna z elementami technologii AR.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to nowa technologia, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych obiektów w świecie rzeczywistym. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w grach planszowych, aby wzbogacić ich rozgrywkę i zapewnić graczom nowe doświadczenia.

Istnieje wiele różnych sposobów wykorzystania AR w grach planszowych. Niektóre aplikacje wykorzystują AR do wyświetlania wirtualnych elementów na planszy, takich jak postacie, budynki lub pojazdy. Inne aplikacje wykorzystują AR do tworzenia interaktywnych elementów, takich jak łamigłówki lub zadania.

W stworzonej przez naszą agencję reklamową aplikacji „Dookoła Świata” technologia AR pozwala graczom na interakcję z kartami celów i zabytków.

Gra posiada dwa tryby trudności: tryb podstawowy z walutą polską i tryb zaawansowany, w którym użytkownik korzysta z walut świata, a wymienia je w kantorze dostępnym w aplikacji mobilnej stanowiącej część gry.