Posiadanie własnej firmy to dla wielu spełnienie marzeń, zwieńczenie ich dotychczasowych osiągnięć na polu zawodowym. Samo założenie firmy nie gwarantuje jednak sukcesu. Należy o nią nieustannie dbać, między innymi poprzez reklamę. To najprostszy ze sposobów pozyskiwania klientów. W jaki sposób można zatem reklamować firmę tak, aby osiągnąć zamierzone cele?

Tradycyjne formy reklamy

Bez względu na to z jakich grup społecznych bądź przedziałów wiekowych są nasi klienci, reklama tradycyjna wciąż ma się świetnie. Absolutnie nie możemy więc o niej zapominać. Być może ulotki, wkładane za wycieraczki samochodów na parkingu, powoli odchodzą już do lamusa, ale inne formy tradycyjnego marketingu wciąż skutkują pozytywnym odbiorem i wzrostem liczby klientów. Doskonałym przykładem jest tutaj reklama zewnętrzna Poznań i inne duże miasta to doskonałe lokalizacje na jej zamontowanie. W tym celu możemy wynająć część fasady któregoś z budynków w centrum, bądź skorzystać ze specjalnie przygotowanych billboardów. Forma przekazu jest tutaj dowolna, najlepiej jednak będzie powierzyć ten projekt specjaliście.

Potęga Internetu

W dzisiejszych czasach nie możemy zapominać również o potrzebie działań marketingowych, prowadzonych w świecie wirtualnym. Zadbajmy o pozycjonowanie strony naszej firmy w wyszukiwarkach internetowych, załóżmy również profile w popularnych mediach społecznościowych. Możemy tam dzielić się ciekawymi zdjęciami z życia firmy czy najnowszymi produktami z naszej oferty. Tak samo jak w przypadku reklamy zewnętrznej, i w Internecie możemy wykupić przestrzeń reklamową w postaci bannerów czy krótkich form wideo.

Firmowe gadżety

To kolejny pomysł, który nigdy nie wychodzi z mody. Firmowe gadżety, które wręczamy naszym klientom, żyją własnym życiem, nieustannie reklamując nasze usługi. Ich koszt jest zazwyczaj niewielki, a efekty mogą przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Zainwestujmy zatem w firmowe długopisy, kalendarze, kubki lub smycze. Wyeksponujmy je również w samej siedzibie naszej firmy.

Gra mobilna jako rozszerzenie twojej aplikacji. Czy warto?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym smartfony są stale obecne w naszym życiu, gry mobilne zdobyły ogromną popularność. Dlatego niezależnie od branży, w której działa twoja firma, warto rozważyć stworzenie gry mobilnej jako element identyfikacji Twojej marki. Ale czy to naprawdę opłacalne? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

więcej

Jak skutecznie prowadzić profil firmy na SM?

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem dzisiejszego świata biznesu. Aby efektywnie wykorzystać te platformy, warto zastosować kilka kluczowych strategii. W tym artykule omówimy kilka wskazówek dotyczących prowadzenia skutecznego profilu firmy na mediach społecznościowych.

więcej