Wizerunek przedsiębiorstwa buduje się na różne sposoby. Jednym z najważniejszych elementów jest identyfikacja wizualna. Dzięki niej marka staje się bardziej rozpoznawalna w oczach klientów, co przekłada się na wyższe zainteresowanie, a tym samym zyski z działalności. Elementy wizualne oddziałują na podświadomość konsumentów. Mają one wzbudzać skojarzenia, a także pozytywne odczucia. Powinny być również znakiem rozpoznawczym. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to właśnie o naszą firmę chodzi.

Identyfikacja wizualna polega na dotarciu do klienta poprzez elementy graficzne. Muszą one dawać jasny przekaz i pozostać w pamięci odbiorcy. Identyfikacja wizualna jest również obowiązkowym elementem wizerunku marki. W dużej mierze to właśnie ona decyduje o rozpoznawalności firmy. Za jej pomocą można budować relację z otoczeniem. Istotnym jest to, aby identyfikacja wizualna była spójna z innymi elementami promocyjnymi marki. Niezwykle istotne jest to, aby grafika nie wzbudzała żadnych negatywnych skojarzeń, które mogłyby wyłącznie zaszkodzić naszemu przedsiębiorstwu.

Podstawą identyfikacji wizualnej jest oczywiście logo. To zdecydowanie najważniejszy element każdej marki, którym sygnalizowane są oferowane produkty. Logo może być grafiką lub tylko nazwą przedsiębiorstwa. Jeśli zdecydujemy się na napis, to istotne jest to, aby był on charakterystyczny. Możemy zastosować np. unikatową czcionkę, czy też wykończenie. Dobrze jest, jeśli jest ono zgodne z typografią firmową. W ten sposób zbudujemy spójny wizerunek. Nie bez znaczenia jest również kolorystyka. Niebanalne połączenia barw również jest elementem identyfikacji wizualnej.

W skład identyfikacji wizualnej wchodzą również druki firmowe. Mowa tutaj o m.in. kopertach, identyfikatorach pracowniczych, wizytówkach, teczkach, wzorach dokumentów, pieczątkach firmowych, materiałach reklamowych. Najlepiej stosować tutaj jednej układ graficzny, który składa się z loga, nazwy i danych przedsiębiorstwa, sloganu, a także innych elementów.

Aplikacje mobilne z elementami AR do gier planszowych

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to nowa technologia, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych obiektów w świecie rzeczywistym. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w grach planszowych, aby wzbogacić ich rozgrywkę i zapewnić graczom nowe doświadczenia.

więcej