Typografia jest bardzo ważnym elementem nie tylko w projektowaniu, ale też przy kampanii marketingowej, która ma promować Twoją markę. Nasz zespół składa się ze specjalistów, którzy wiedzą jak wykorzystać typografię, bo dla Twojego potencjalnego Klienta liczy się przecież nie tylko przekaz reklamy, ale i estetyka.

agencja kreatywna 4font - branding

Znaczenie typografii w grafice reklamowej

Typografia nie jest pojęciem jednoznacznym. Ma kilka odsłon, ale wszystkie łączy jedno – odniesienie do pisma. Przede wszystkim drukowanego, ale w marketingu typografia ma także inne zastosowanie. Mamy wieloletnie doświadczenie
w projektowaniu i doskonale zdajemy sobie sprawę jak wykorzystywać typografię w reklamie, by jak najlepiej zaprezentować Twoją markę.

Dla marketingu najważniejsza jest definicja typografii mówiąca o wyglądzie tekstu w każdym jego elemencie, zaczynając od estetyki poszczególnych liter, a kończąc na tym, jak są ze sobą złożone. Graficzne tworzenie tekstu jest istotne w wielu miejscach i z wielu powodów.

Dzięki typografii marka może być lepiej zapamiętana, a także budzić lepsze skojarzenia. Dobrze zaprojektowany tekst sprawia, że chcemy na niego patrzeć, a stąd już niedaleko do przeczytania. Ładny, estetyczny wygląd naszych treści pomaga więc w przyciągnięciu Klienta.

Marketing a typografia

Typografia to ważna kwestia w czasie tworzenia kampanii marketingowej,
a także już na etapie budowania wizerunku marki.

Z reguł typografii nasza firma korzysta nie tylko podczas tworzenia logotypu, ale także do rozmieszczania tekstu na stronie internetowej firmy, plakatach, banerach, ulotkach i w postach w social mediach. Nasz doświadczony zespół skupia się, aby tworzone przez nas obrazy i treści były przystępne dla każdego odbiorcy.

Kładziemy nacisk na to, aby w każdym elemencie dotyczącym działań nad promowaniem Twojej marki wkomponowany tekst był estetyczny i przejrzysty.

Nasze działania

Oto przykłady z niektórych naszych działań:

  • całkowity rebranding marki Dkaren
  • zaprojektowaliśmy logo dla Pana Marka Jackowskiego
  • przygotowaliśmy kampanię reklamową osiedla mieszkaniowego Koninko
  • prowadzimy obsługę graficzną dla firmy Dkaren
  • stworzyliśmy album „Zaplecione historie” zawierający ponad 1000 zaprojektowanych przez Nas grafik 

 

 

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

 

napisz do nas

odpiszemy najszybciej jak to możliwe