Scienceboard

Cykle Życia

gra z rozrzeszona rzeczywistoscia, modele 3D

Aplikacja

Cykle Życia – gra | Agencja reklamowa 4FONT

Gry edukacyjne kojarzą nam się z przyzwyczajenia z kartami lub planszówkami, które często leżały zakurzone na regale. Rodzice, nauczyciele i naukowcy stają na głowie, by zachęcić najmłodszych do nauki, lecz w dobie cyfryzacji jest to coraz trudniejsze zadanie. Głowiąc się nad tym, firma Science Board wpadła na pomysł interaktywnej planszówki Cykle Życia z aplikacją i elementami AR. Gra ma na celu rozbudzić ciekawość małego przyrodnika i zachęcić go do zgłębienia tajników rozwoju gadów, płazów i insektów.

 

3D
3D

Przygotowanie grafiki w 3D

Projekt graficzny
Projekt graficzny

Przygotowanie projektów

UX / UI
UX / UI
Programowanie
Programowanie

Stworzenie kodu źródłowego

Gra Cykle Życia składa się z dużej planszy oraz kart, jednak najważniejszą jej częścią jest aplikacja dedykowana grze.

To zaawansowane centrum dowodzenia porządkuje proces gry. Aplikacja wskazując gracza, który ma wykonać kolejny ruch i zadaje mu pytanie. Poprawna odpowiedź premiowana jest punktem.

Gracz po zdobyciu pełnej puli punktów otrzymuje w nagrodę możliwość wyświetlenia animacji w technice rozszerzonej rzeczywistości. Animacje prezentują środowiska życia motyla, żaby, mrówki, pszczoły, biedronki lub żółwia.

Gracz może oglądać animowane środowisko w 3D z każdej strony, przybliżając i obracając planszę na telefonie, by lepiej przyjrzeć się wszystkim elementom!

Dla przypomnienia, technologia AR (ang. augmented reality) czyli rozszerzona rzeczywistość, polega na nałożeniu obiektów wirtualnych na elementy świata rzeczywistego widoczne przez kamerę smartfona lub tableta w realnym czasie.

Obejrzyj jak działa aplikacja

Cykle Życia – gra | Agencja reklamowa 4FONT

Aby zobaczyć pszczołę pijąca nektar, pływającego żółwia czy bawiące się wśród kwiatów motyle obejrzyj poniższy filmik przedstawiający możliwości aplikacji

 

 

Modele 3D

Cykle Życia – gra | Agencja reklamowa 4FONT

Zachęcamy do przyjrzenia się z bliska makietom środowisk 3D!

Poniżej przedstawiliśmy kilka z możliwych do wyświetlenia w trakcie gry środowisk naturalnych niektórych gadów płazów i insektów.