Plakat II Mistrzostw Polski w Wyplataniu

II Mistrzostwa Polski w Wyplataniu

Miło nam poinformować, że Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy w Nowym Tomyślu w dniach od 05.08. do 07.08.2022 r. organizuje II Mistrzostwa Polski w Wyplataniu. Impreza, której jesteśmy partnerem, odbędzie się w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu.

Osoby zainteresowane mają możliwość przyglądania się wykonywaniu przedmiotów z wikliny i innych materiałów plecionkarskich w ramach Mistrzostw, obejrzeć wystawę prac konkursowych oraz odrębne pokazy w wyplataniu. Wystawa ma pokazać plecionkarzom i zwiedzającym różnorodność surowców, z których twórcy wyplatają swoje dzieła na całym świecie.

4font zaprasza

Jako partnerom wydarzenia zależy nam na popularyzacji zawodu koszykarz-plecionkarz oraz kultywowaniu rzemiosła zakorzenionego w  polskiej tradycji. Celem Mistrzostwa jest promocja wyrobów plecionkarskich poprzez prezentację ich aspektów artystycznych i użytkowych oraz kunsztu twórców, integracja plecionkarzy z odwiedzającymi.

Zależało nam, by przyczynić się do organizacji  miejsce, gdzie będzie kultywowana tradycja wyplatania z różnych surowców i gdzie twórcy będą mogli poszukiwać nowych źródeł inspiracji. A wszystko po to, by zachować unikalny zawód – dziedzictwo kulturowe ludzkości, w którym sztuka przeplata się z rzemiosłem.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie!

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz na plakacie.