Postęp technologiczny w dzisiejszych czasach sprawia, że nawet ludziom pozostającym w branży niekiedy trudno jest nadążyć za nowościami. Kolejne wynalazki szybko stają się częścią życia codziennego. Obecnie coraz prężniej rozwija się branża VR, o której jeszcze kilka lat temu nie słyszał niemal nikt. Teraz natomiast VR może stać się naprawdę skutecznym narzędziem marketingu.

Sekret popularności VR

Popularność virtual reality związana jest przede wszystkim z zasadą, że nowe technologie zawsze budzą duże zainteresowanie. Dzięki temu organizując pokazy filmów 360 czy prezentując VR na targach można przyciągnąć znacznie więcej osób niż konkurencja. Ludzie chętnie próbują tego, co nowe, jeszcze nieznane i co może zaoferować im niesamowite doznania. Tymczasem branża VR oferuje różnorodne przeżycia i wiele możliwości.

VR w marketingu

Wykorzystanie virtual reality w marketingu to jedno z pierwszych zastosowań wirtualnej rzeczywistości we współczesnych czasach. Przede wszystkim dlatego, że VR wymaga zaangażowania, a to właśnie zaangażowanie jest obecnie najważniejszym aspektem w branży marketingowej. Zakładając gogle VR i słuchawki można odciąć się od realnego świata i odbierać informacje jedynie z wirtualnej rzeczywistości, tym samym wykazując pełne zainteresowanie prezentowaną treścią.

Aplikacje virtual reality

Angażujące kampanie VR tworzone są z myślą o konkretnym użytkowniku. Poprzez skupienie się na konkretnej grupie docelowej możliwe jest zadbanie o odpowiedni przekaz zapewniony dzięki aplikacji virtual reality. Najważniejsze, by osoba korzystająca z aplikacji zapragnęła danego produktu czy danej usługi. Najprostszym sposobem jest wywołanie silnych, bliskich emocji oraz stworzenie angażującej reklamy.

Skuteczne aplikacje

Jak już wiadomo, aplikacje virtual reality mają przede wszystkim angażować, a to zaangażowanie najlepiej sprawdzać po reakcjach użytkowników. Najważniejsze jest wywołanie dobrego pierwszego wrażenia i oddziaływanie na emocje. Im większa reakcja i silniejsze emocje, tym większa i bardziej skuteczna sprzedaż danego produktu.

Materiały promocyjne dla firmy - w co warto zainwestować?

Zapewne każdy przedsiębiorca, nieważne czy doświadczony – z długim, wieloletnim stażem, czy też “świeży”, stawiający dopiero swoje pierwsze kroki na danym rynku, zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym elementem walki o klienta jest szeroko pojęty marketing. Jeżeli nas nie widzą, nic o nas nie wiedzą – nie będą u nas kupować/korzystać z naszych usług. Zasada ta jest niesamowicie prosta, ale i prawdziwa. Dlatego też, wraz z upływem lat pojęcie “marketing” staje się coraz bogatsze, stale uzupełniane o nowe możliwości reklamy – niektóre bardziej, a niektóre mniej jednak skuteczne.

więcej

Czym jest i ile kosztuje reklama zewnętrzna?

Z reklamą zewnętrzną mamy styczność każdego dnia. Widzimy ją jadąc autobusem, idąc na spacer z psem, czy czekając na przystanku na tramwaj. Reklama zewnętrzna, bo właśnie o niej mowa, jest z nami właściwie od zawsze, a co więcej, nic nie wskazuje na to aby miała w najbliższym czasie zniknąć. Dlaczego tego typu forma promocji od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a także jakie są najskuteczniejsze rodzaje reklamy zewnętrznej?

więcej