Proces projektowania logo powinien być więc w pełni przemyślany i realizowany przez doświadczony zespół projektantów, , którzy są w stanie perfekcyjnie urzeczywistnić wizję właścicieli. Jakie powinno być nowoczesne i oryginalne logo? Czego nie powinno w nim zabraknąć? Na te, oraz kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Oryginalne logo firmy powinno być nowoczesne

Podobnie jak rzeczywistość wokół nas, również  współczesny marketing, jak i projektowanie graficzne dynamicznie ewoluują. Mimo to, często zdarza się, że firmy, które prowadzą swoją działalność już do wielu lat, stronią od aktualizacji swojego znaku firmowego. Tłumaczą to przywiązaniem do tradycji i przyzwyczajeniem. Tymczasem można przecież wykonać nowoczesne, cieszące oczy logo, które będzie się odwoływać do jego poprzedniej wersji, ale zostanie dostosowane do współczesnych odbiorców. Na delikatne korekty swoich herbów decydują się m.in. wielkie, europejskie kluby piłkarskie. Dlaczego więc Twoja firma nie może nieco zaktualizować swojego logo i sprawić, aby wpisywało się w aktualne trendy?

Dobre logo firmy przykuje wzrok na dłużej

Prawdziwą sztuką jest zaprojektowanie na tyle oryginalnego logo, aby osoba, która je dostrzeże, zatrzymała się chociaż na chwilę, doceniając pomysłowość jego twórców. W jaki sposób tego dokonać? Możliwości jest wiele - począwszy od niestandardowej kolorystyki, przez ciekawy motyw graficzny, kończąc na odpowiednio dobranej czcionce. Kolory odgrywają w logo bardzo istotną rolę. Warto, aby miały związek z branżą w której działa firma. Na przykład - producenci wody źródlanej opierają swoje loga na kolorze błękitnym, niebieskim, branża turystyczna z kolei stawia na odcienie zieleni i żółci, ponieważ kojarzą się z ciepłem oraz naturą. Warto także przed realizacją projektu zainteresować się psychologią kolorów. Każdy z nich inaczej oddziałuje na ludzki umysł - niektóre działają pobudzająco, inne uspokajająco. Garść wiedzy na ten temat z pewnością okaże się pomocna w kwestii wyboru kolorów odpowiednich do logo naszych marzeń. 

Logo jak ze snów, czyli oryginalnie, ale czytelnie

Projektując własne, oryginalne logo, musimy pamiętać o tym, aby jego wygląd nie tracił na czytelności. Istotne jest zatem znalezienie tzw. złotego środka, który pozwoli nam zachować proporcje pomiędzy tym, co chcielibyśmy, żeby zostało zauważone, a tym, co zauważone zostać musi. Mowa tu oczywiście o nazwie firmy, która powinna rzucać się w oczy równie mocno, jak sama grafika. Idealne logo jest więc połączeniem oryginalności i praktyczności. Celem jest przykucie wzroku potencjalnych klientów. Ciekawy, nietuzinkowy pomysł na grafikę podkreślony wyraźnie zapisaną nazwą firmy jest więc czymś, do czego powinniśmy dążyć.

Chcesz mieć profesjonalne logo? Zaufaj specjalistom

Na szczęście w dzisiejszych czasach zaprojektowanie logo jest czynnością, którą możemy powierzyć profesjonalistom. Wykwalifikowane grupy grafików komputerowych chętnie wezmą na siebie  realizację Twojej wizji. Współpraca ze specjalistycznymi agencjami reklamowymi, które mają w swojej ofercie projektowanie loga firmy, to okazja na stworzenie niepowtarzalnego znaku. Połączenie ciekawej wizji z odpowiednimi zdolnościami może przynieść pożądany efekt. Tym bardziej, jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek. Masz już pomysł na swoje nietuzinkowe, oryginalne logo? Zatem zacznij działać, aby Twoja wizja zaczęła nabierać realnych kształtów. Trzymamy kciuki!

Aplikacje mobilne z elementami AR do gier planszowych

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to nowa technologia, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych obiektów w świecie rzeczywistym. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w grach planszowych, aby wzbogacić ich rozgrywkę i zapewnić graczom nowe doświadczenia.

więcej