Zapewne każdy przedsiębiorca, nieważne czy doświadczony - z długim, wieloletnim stażem, czy też “świeży”, stawiający dopiero swoje pierwsze kroki na danym rynku, zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym elementem walki o klienta jest szeroko pojęty marketing. Jeżeli nas nie widzą, nic o nas nie wiedzą - nie będą u nas kupować/korzystać z naszych usług. Zasada ta jest niesamowicie prosta, ale i prawdziwa. Dlatego też, wraz z upływem lat pojęcie “marketing” staje się coraz bogatsze, stale uzupełniane o nowe możliwości reklamy - niektóre bardziej, a niektóre mniej jednak skuteczne.

Internet to nie wszystko

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że miejscem, w którym toczy się najważniejsza rozgrywka o potencjalnego klienta jest internet. Sieć, która na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszym elementów naszego życia (czy na pewno dobrze się stało?), naturalnie jest miejscem, w którym marketingowo możemy zyskać najwięcej. Wielu przedsiębiorców jednak zbytnio ufając sile internetu, zapominało o bardziej “żywych” metodach na dotarcie do potencjalnych klientów, kompletnie pomijając temat materiałów promocyjnych dla swoich firm. Jak się później okazywało - niesłusznie.

Gadżety wciąż robią swoje

Odpowiednie rozdysponowanie materiałów promocyjnych nadal może przynieść firmie spore korzyści. Dlatego warto poszukać firmy, która zajmuje się profesjonalnym wykonaniem różnego rodzaju gadżetów reklamowych, takich jak np. długopisy, teczki, czy też koperty sygnowane logo firmy. Wykorzystywanie ich sprawia, że obecna na nich grafika mimowolnie zapada w pamięci używającego, podczas gdy zwykła reklama tekstowa, lub graficzna w internecie, może zostać przez nas automatycznie odrzucona, w związku z ich mnogością i ogólną niechęcią ludzi do reklam. Pamiętajmy o tym, że logo na gadżecie nie jest przez odbierane tak naprawdę jako reklama.

Wykorzystaj ulotki

Wciąż istotne jest by trafiać do swoich odbiorców także w sposób bezpośredni. Skuteczność tego rodzaju działania zależy także oczywiście od tego, jaka grupa społeczna stanowi nasz tzw. “target”. Jeżeli usługi/produkty kierowane są do ludzi raczej młodszych, wtedy nie powinniśmy inwestować w marketing bezpośredni zbyt dużych środków. Jeżeli jednak chcemy dotrzeć do osób starszych, musimy mieć na uwadze, że niewielu z nich korzysta w ogóle z internetu na komputerze, nie wspominając o mniejszych urządzeniach mobilnych. Ci z seniorów, którzy posiadają tego rodzaju umiejętności, nie czują się jednak w internecie na tyle komfortowo by zwracać uwagę na szczegóły oraz mniejsze reklamy. Dlatego najskuteczniejszą metodą na to by do nich dotrzeć będą wszelkiego rodzaju ulotki i broszury - oczywiście darmowe.

Znajdź firmę godną zaufania

Najlepszym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy szukającego rozgłosu, jest więc podjęcie współpracy z firmą, która zajmuje się profesjonalnym tworzeniem tego rodzaju materiałów. Wyspecjalizowany w zakresie świadczenia tego rodzaju usług zespół, będzie w stanie w krótkim okresie czasu wykonać dla nas zlecenie dotyczące produkcji całej gamy materiałów promocyjnych, wliczając w to małe gadżety reklamowe, które będą przypominać użytkownikom o naszym istnieniu, jak i ulotek oraz broszur, które pomogą zdobyć nowego klienta.

Gra mobilna jako rozszerzenie twojej aplikacji. Czy warto?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym smartfony są stale obecne w naszym życiu, gry mobilne zdobyły ogromną popularność. Dlatego niezależnie od branży, w której działa twoja firma, warto rozważyć stworzenie gry mobilnej jako element identyfikacji Twojej marki. Ale czy to naprawdę opłacalne? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

więcej

Jak skutecznie prowadzić profil firmy na SM?

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem dzisiejszego świata biznesu. Aby efektywnie wykorzystać te platformy, warto zastosować kilka kluczowych strategii. W tym artykule omówimy kilka wskazówek dotyczących prowadzenia skutecznego profilu firmy na mediach społecznościowych.

więcej