Dlaczego katalogi powinny być częścią Twojej strategii marketingowej?

Wiele marek i sprzedawców detalicznych, a także firmy świadczące usługi wakacyjne i linie wycieczkowe, zainwestowały znaczne środki w katalogi fizyczne oraz katalogi online. To samo zrobiły firmy zajmujące się sprzedażą bezpośrednią, które skupiają się głównie na marketingu cyfrowym.

Katalogi fizyczne nie tylko zapewniają namacalność, ale stały się integralną częścią wielu kampanii.

Poniżej przedstawiamy kilka  pomocnych pomysłów, które ułatwią Ci tworzenie katalogu.

 katalogi

 

1. Katalogi wpływają na decyzje zakupowe

Czy wiesz, że katalogi faktycznie mają większy wpływ na decyzje zakupowe niż strony internetowe czy reklamy telewizyjne? Katalogi są bardziej namacalne — zostają dłużej w domu, zachęcając odbiorcę do zrobienia czegoś z nimi. Sprzedawcy decydują się więc na kampanie katalogowe, aby angażować klientów i zachęcać ich do zakupu produktów.

Możesz w nich także umieścić dodatkowe treści, które pomogą klientowi utożsamić się z Twoimi produktami i Twoją firmą. Badania pokazują, że katalogi zawierające treści wyrażające osobowość marki mogą potencjalnie zwiększać sprzedaż. Uwzględnij historie dotyczące sposobu użytkowania lub tworzenia produktu.

2. Katalogi to start do wielokanaławych zakupów

Katalogi wprowadzają nowe pomysły. Tworzą świadomość i inspirują konsumentów do zakupów innymi kanałami. Badania pokazują, że katalogi odnoszą największe sukcesy, gdy są włączone do wielokanałowej kampanii marketingowej mającej na celu przyciągnięcie klientów do witryn e-commerce, by zoptymalizować zakupy. . Pamiętaj, aby w swoich katalogach uwzględnić wiele opcji zamawiania, takich jak łącza do witryn internetowych, numery telefonów lub formularze pocztowe.

 

3. Katalogi budzą silne, pozytywne emocje i skojarzenia

Katalogi zapewniają czytelnikom realne i wielowymiarowe wrażenia, które stymulują jednocześnie wiele zmysłów. Te fizyczne doświadczenia pomagają tworzyć wspomnienia i połączenia. Inspirują także czytelników możliwościami, pomagając w ucieczce od codziennych stresów. Badania pokazują, że katalogi pomagają nawet złagodzić niepokój związany z otrzymywaniem rachunków.

 

4. Katalogi zapewniają wygodę i relaks

Łatwe w przeglądaniu i atrakcyjne wizualnie katalogi dają konsumentom możliwość zwolnienia tempa i cieszenia się doświadczeniem, jakie płyną z bycia przeniesionym przez obrazy i historie. Dają im również czas na odkrywanie nowych przedmiotów i dokonywanie własnych wyborów. Katalogi pozwalają czytelnikowi przeglądać je we własnym tempie, bez rozpraszania uwagi. A dzięki ukierunkowanym wyborom produktów, katalogi oszczędzają czas stracony na przeszukiwaniu witryny.

5. Katalogi sezonowe

Ogranicz częstotliwość swoich katalogów. Wysyłaj katalogi kwartalnie lub katalogi sezonowe. Sprzyja to uwadze, zainteresowaniu i podekscytowaniu ich przybyciem. Zastanów się nad kreatywnością i estetyką w swoim projekcie, ponieważ mogą one zapewnić Twojej marce przewagę nad konkurencyjną.

 

Gra mobilna jako rozszerzenie twojej aplikacji. Czy warto?

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym smartfony są stale obecne w naszym życiu, gry mobilne zdobyły ogromną popularność. Dlatego niezależnie od branży, w której działa twoja firma, warto rozważyć stworzenie gry mobilnej jako element identyfikacji Twojej marki. Ale czy to naprawdę opłacalne? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

więcej

Jak skutecznie prowadzić profil firmy na SM?

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem dzisiejszego świata biznesu. Aby efektywnie wykorzystać te platformy, warto zastosować kilka kluczowych strategii. W tym artykule omówimy kilka wskazówek dotyczących prowadzenia skutecznego profilu firmy na mediach społecznościowych.

więcej