Filmy korporacyjne służą nie tylko reklamie firmy. Mają one na celu pokazanie jej działań od kuchni, co ma polepszyć jej wizerunek i wzbudzić zaufanie od strony klientów i potencjalnych pracowników. Co zrobić, aby stworzyć dobre corporate video?

Dobry scenariusz i nie tylko

Aby film korporacyjny spełnił dobrze swoje zadanie - a zatem przekonał do marki zarówno kontrahentów, jak i pracowników - konieczny jest przemyślany scenariusz. Odpowiednio skonstruowany pomoże zaprezentować wszystkie pożądane elementy i pokazać markę w pożądanym przez nas świetle. Gdy mowa o scenariuszu nie można również nie wspomnieć o możliwościach, jakie daje twórcom postprodukcja. Przy jej pomocy możemy odrobinę podrasować nagranie: dodać efekty, przemyśleć montaż i wyciąć to, co nie wygląda zbyt dobrze na "taśmie".

Jaki cel ma film korporacyjny?

Zanim zabierzemy się za kręcenie, dobrze jest określić cel, jaki chcemy osiągnąć poprzez nagranie i udostępnienie filmiku. Bez niego będziemy krążyć bez celu w ogromnej przestrzeni twórczej i trudno będzie nam projekt zdefiniować i domknąć. Dzięki zdefiniowaniu celu filmiku korporacyjnego będziemy mogli również łatwiej określić, czy zrealizował on ustalone przez nas cele.

Najbardziej popularne cele, jakie kryją się za filmami korporacyjnymi to:

  •  przyciągnięcie lepszych kandydatów do pracy,
  •  poprawa wizerunku firmy jako pracodawcy na rynku,
  •  zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych klientów,
  •  propagowanie idei i misji firmy poza jej murami.

Cel filmu korporacyjnego nie musi być spójny z tym, co opisaliśmy powyżej. Tak naprawdę przedsiębiorstwo może samo ustalić, jakie efekty ma wzbudzić w ich grupie docelowej nagranie, które przygotowuje.

Pamiętaj do kogo chcesz trafić!

Przygotowując corporate video powinniśmy działać podobnie, jak wtedy, gdy tworzymy kampanię reklamową. Kolejnym krokiem na wyprodukowanie dobrego filmiku jest dokładne określenie grupy docelowej. Zastanówmy się nad tym do kogo kierujemy swoje nagranie i jakie są pragnienia i potrzeby danej publiczności.

Materiały promocyjne dla firmy - w co warto zainwestować?

Zapewne każdy przedsiębiorca, nieważne czy doświadczony – z długim, wieloletnim stażem, czy też “świeży”, stawiający dopiero swoje pierwsze kroki na danym rynku, zdaje sobie sprawę z tego jak istotnym elementem walki o klienta jest szeroko pojęty marketing. Jeżeli nas nie widzą, nic o nas nie wiedzą – nie będą u nas kupować/korzystać z naszych usług. Zasada ta jest niesamowicie prosta, ale i prawdziwa. Dlatego też, wraz z upływem lat pojęcie “marketing” staje się coraz bogatsze, stale uzupełniane o nowe możliwości reklamy – niektóre bardziej, a niektóre mniej jednak skuteczne.

więcej

Czym jest i ile kosztuje reklama zewnętrzna?

Z reklamą zewnętrzną mamy styczność każdego dnia. Widzimy ją jadąc autobusem, idąc na spacer z psem, czy czekając na przystanku na tramwaj. Reklama zewnętrzna, bo właśnie o niej mowa, jest z nami właściwie od zawsze, a co więcej, nic nie wskazuje na to aby miała w najbliższym czasie zniknąć. Dlaczego tego typu forma promocji od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a także jakie są najskuteczniejsze rodzaje reklamy zewnętrznej?

więcej