Filmy korporacyjne służą nie tylko reklamie firmy. Mają one na celu pokazanie jej działań od kuchni, co ma polepszyć jej wizerunek i wzbudzić zaufanie od strony klientów i potencjalnych pracowników. Co zrobić, aby stworzyć dobre corporate video?

Dobry scenariusz i nie tylko

Aby film korporacyjny spełnił dobrze swoje zadanie - a zatem przekonał do marki zarówno kontrahentów, jak i pracowników - konieczny jest przemyślany scenariusz. Odpowiednio skonstruowany pomoże zaprezentować wszystkie pożądane elementy i pokazać markę w pożądanym przez nas świetle. Gdy mowa o scenariuszu nie można również nie wspomnieć o możliwościach, jakie daje twórcom postprodukcja. Przy jej pomocy możemy odrobinę podrasować nagranie: dodać efekty, przemyśleć montaż i wyciąć to, co nie wygląda zbyt dobrze na "taśmie".

Jaki cel ma film korporacyjny?

Zanim zabierzemy się za kręcenie, dobrze jest określić cel, jaki chcemy osiągnąć poprzez nagranie i udostępnienie filmiku. Bez niego będziemy krążyć bez celu w ogromnej przestrzeni twórczej i trudno będzie nam projekt zdefiniować i domknąć. Dzięki zdefiniowaniu celu filmiku korporacyjnego będziemy mogli również łatwiej określić, czy zrealizował on ustalone przez nas cele.

Najbardziej popularne cele, jakie kryją się za filmami korporacyjnymi to:

  •  przyciągnięcie lepszych kandydatów do pracy,
  •  poprawa wizerunku firmy jako pracodawcy na rynku,
  •  zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych klientów,
  •  propagowanie idei i misji firmy poza jej murami.

Cel filmu korporacyjnego nie musi być spójny z tym, co opisaliśmy powyżej. Tak naprawdę przedsiębiorstwo może samo ustalić, jakie efekty ma wzbudzić w ich grupie docelowej nagranie, które przygotowuje.

Pamiętaj do kogo chcesz trafić!

Przygotowując corporate video powinniśmy działać podobnie, jak wtedy, gdy tworzymy kampanię reklamową. Kolejnym krokiem na wyprodukowanie dobrego filmiku jest dokładne określenie grupy docelowej. Zastanówmy się nad tym do kogo kierujemy swoje nagranie i jakie są pragnienia i potrzeby danej publiczności.

Aplikacje mobilne z elementami AR do gier planszowych

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to nowa technologia, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych obiektów w świecie rzeczywistym. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w grach planszowych, aby wzbogacić ich rozgrywkę i zapewnić graczom nowe doświadczenia.

więcej