4font project news nagrywanie filmowanie kamera mikrofon

Korzyści filmu marketingowego

Zastanawiasz się w jaki sposób zareklamować swoją firmę w oryginalny sposób? A może myślisz, że najskuteczniejszą reklamą jest grafika lub baner? Film marketingowy lub inaczej film reklamowy, to świetny sposób na promocję marki, usług czy produktu. Może nawet zastanawiałeś się nad jakimś spotem marketingowym, ale nie byłeś przekonany, czy faktycznie jest on Tobie potrzebny? Jest to niewątpliwie spore przedsięwzięcie, więc lepiej najpierw wypisać sobie wszystkie “za” i “przeciw” i określić plan działania. Jednak jeśli dopiero co zaświtał Ci w głowie taki pomysł, to poniżej podajemy kilka sytuacji, które mogą Tobie pomóc odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie film reklamowy jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

4font project news mężczyzna nagrywa tancerzy

Zajmujesz się specyficzną formą usług lub skomplikowaną produkcją

Niektóre usługi lub produkcja są tak skomplikowane lub wyjątkowe, że nie da się ich zawrzeć na zdjęciach. A nawet jeśli, to często nie przedstawiają one sytuacji w atrakcyjny sposób. Film marketingowy może być w tej sytuacji świetnym rozwiązaniem - nie tylko przedstawi Twoje działania w sposób zrozumiały dla potencjalnego klienta, ale też pozwoli na zawarcie każdego szczegółu w jednym montażu tworząc spójna całość.

4font project news kobieta opowiada o modzie przed kamerą, film reklamowy

Chcesz promować swoją markę w mediach społecznościowych

Obecnie promocja marki lub firmy jedynie na Facebooku to za mało, by wprowadzić stały ruch. Firmy często decydują się na działania w każdej dostępnej platformie, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jeśli jesteś aktywny na którymś z popularnych mediów społecznościowych, to pewnie zauważyłeś, że dominują na nim właśnie filmiki. Dodatkowo, Instagram, YouTube czy TikTok bazują na filmikach zwanych “reelsami”, “instastories”, “shortsami” lub po prostu “tiktokami” - czyli około 30 sekundowymi filmikami nagrywanymi także przez marki w celu skrócenia dystansu z klientem. Jeśli chcesz iść z duchem czasu, to jest to na pewno dobry trop.

4font project news mężczyzna nagrywa kobietę grającą na skrzypcach w ciemnym pomieszczeniu

Chcesz podkreślić wyjątkową aurę Twojej marki lub produktu

Grafika reklamowa czasami nie jest w stanie pokazać pewnych niuansów - film pozwoli Tobie na podkreślenie wyjątkowej atmosfery towarzyszącej Twojej marce. Możesz pokazać energię, elegancję, rodzinność, tajemniczość i wiele więcej emocji, które nie byłyby tak dosadne przedstawione w formie grafiki. Skoro mówi się, że jeden obraz to więcej niż tysiąc słów, to wyobraź sobie, że w jednej sekundzie filmu jest tych obrazów 25 ;)

4font project news operator kamery nagrywa reklamę z kobietą w bibliotece

Chcesz, by klient wysłuchał Twojego komunikatu do końca 

Ludzie się zmieniają. Staliśmy się wygodni i - powiedzmy to sobie szczerze - leniwi. To samo tyczy się naszego klienta. Jeśli będzie miał wybór między ścianą tekstu a filmikiem - niewątpliwie wybierze film. Jeśli masz do przekazania ważne informacje o produkcie, to zdecydowanie korzystniej wypada video. Klient może dowiedzieć się o produkcie lub usłudze szybciej, niż podczas czytania. Dodatkowo możesz dostosować ton głosu narratora tak, by klient usłyszał i co ważniejsze odebrał to, co chcesz mu przekazać dokładnie tak, jak chcesz.

4font project news mężczyzna celuje obiektywem w widza

Aplikacje mobilne z elementami AR do gier planszowych

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to nowa technologia, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych obiektów w świecie rzeczywistym. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w grach planszowych, aby wzbogacić ich rozgrywkę i zapewnić graczom nowe doświadczenia.

więcej