Budowa pozytywnego wizerunku firmy to istotny i długotrwały proces. W dzisiejszych czasach wizerunek marki kreujemy nie tylko wobec kontrahentów czy klientów. Warto dbać również o to jak nasza firma prezentuje się w oczach obecnych i potencjalnych pracowników. Jednym z ciekawszych rozwiązań służących komunikacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy są filmy korporacyjne (corporate video). To dzięki nim można efektywnie zyskać uznanie w oczach jednej i drugiej grupy. Dziś decydują się na nie już nie tylko najwięksi gracze, ale także mniejsze przedsiębiorstwa. Zobacz, dlaczego będą idealną reklamą również dla Twojego biznesu.

Reklamuj, informuj, kreuj wizerunek

Profesjonalny film korporacyjny może być najlepszą reklamą dla wielu branż. Na szeroką skalę może być wykorzystywany podczas specjalistycznych targów, prezentacji przed partnerami biznesowymi, podczas celebracji różnego rodzaju eventów i wydarzeń oraz w trakcie rekrutacji. Co więcej, zamieszczony w przestrzeni internetowej również doskonale spełni swoją reklamową funkcję. Internet jest obecnie jednym z najważniejszych nośników informacji.

Film w tym obszarze to dziś najlepsza metoda skrótowego prezentowania rozbudowanych przekazów. Sprawdzi się doskonale zarówno na oficjalnej stronie www, jak i w mediach społecznościowych. Trzeba pamiętać, że filmy korporacyjne nie służą tylko bezpośredniej reklamie, ale także komunikacji pośredniej m.in. poprzez kreowanie pozytywnego wizerunku. Dzięki pokazaniu działań “od kuchni” firma jawi się jako godny zaufania kontrahent oraz pracodawca, co przekłada się na zyski. W filmie korporacyjnym można zaprezentować nie tylko sam produkt czy usługę, ale także pracowników na różnych szczeblach kariery, ich wzajemne relacje oraz sukcesy przedsiębiorstwa. Dobry film korporacyjny to taki, który przedstawia pełny obraz danej działalności.

Odpowiedni scenariusz i naturalność

Jeżeli materiał wideo ma być sugestywny zarówno dla pracowników, jak i dla klientów, musi być jak najbardziej naturalny, oparty o przemyślany, chwytliwy scenariusz. Jego odpowiednia konstrukcja pozwoli zaprezentować wszystkie, pożądane elementy i pokazać markę w oczekiwanym przez Ciebie świetle. Z tego względu właśnie tak istotne jest przygotowanie całej koncepcji filmu przed rozpoczęciem produkcji. Duże znaczenie ma też postprodukcja, w trakcie której można nagranie zmienić i nieco ulepszyć w zależności od potrzeb np. dodać efekty, ciekawe przejścia między ujęciami, korekty i filtry kolorystyczne. Dobrze jest też tak skonstruować ścieżkę dźwiękową, aby podkreśliła nastrój i wymowę materiału wideo.

Przed rozpoczęciem nagrywania filmu korporacyjnego należy ustalić cel oraz odpowiednią grupę odbiorców. Najczęściej chodzi o zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych klientów oraz propagowanie idei i misji firmy, przyciągnięcie nowych, lepszych kandydatów do pracy, poprawę wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy. To Ty najlepiej wiesz, jakie cele będą najważniejsze dla Twojego biznesu. Musisz mieć świadomość, że budowanie pozytywnego wizerunku to długotrwały i wielopłaszczyznowy proces. Film korporacyjny może go w znaczący sposób wspomóc, gdyż to właśnie dobra reklama oraz właściwy wizerunek marki mają decydujący wpływ na jej pozycję na rynku.

Film korporacyjny inwestycją w przyszłość

W dzisiejszej bardzo konkurencyjnej rzeczywistości przedsiębiorcy szukają nowych, jak najbardziej skutecznych form komunikacji. Zdaniem specjalistów z branży public relations jedną z nich jest właśnie film korporacyjny, który pozwoli Ci zrealizować zamierzone cele i trafić do odpowiedniej grupy odbiorców. Jest działaniem przyszłościowym i świetną inwestycją. Jeżeli Twoja konkurencja jeszcze nie zrealizowała tego typu pomysłu – zrób to pierwszy!

Aplikacje mobilne z elementami AR do gier planszowych

Technologia rzeczywistości rozszerzonej (AR) to nowa technologia, która pozwala na wyświetlanie wirtualnych obiektów w świecie rzeczywistym. Jest ona coraz częściej wykorzystywana w grach planszowych, aby wzbogacić ich rozgrywkę i zapewnić graczom nowe doświadczenia.

więcej