Filmy korporacyjne służą nie tylko reklamie firmy. Mają one na celu pokazanie jej działań od kuchni, co ma polepszyć jej wizerunek i wzbudzić zaufanie od strony klientów i potencjalnych pracowników. Co zrobić, aby stworzyć dobre corporate video?

Dobry scenariusz i nie tylko

Aby film korporacyjny spełnił dobrze swoje zadanie - a zatem przekonał do marki zarówno kontrahentów, jak i pracowników - konieczny jest przemyślany scenariusz. Odpowiednio skonstruowany pomoże zaprezentować wszystkie pożądane elementy i pokazać markę w pożądanym przez nas świetle. Gdy mowa o scenariuszu nie można również nie wspomnieć o możliwościach, jakie daje twórcom postprodukcja. Przy jej pomocy możemy odrobinę podrasować nagranie: dodać efekty, przemyśleć montaż i wyciąć to, co nie wygląda zbyt dobrze na "taśmie".

Jaki cel ma film korporacyjny?

Zanim zabierzemy się za kręcenie, dobrze jest określić cel, jaki chcemy osiągnąć poprzez nagranie i udostępnienie filmiku. Bez niego będziemy krążyć bez celu w ogromnej przestrzeni twórczej i trudno będzie nam projekt zdefiniować i domknąć. Dzięki zdefiniowaniu celu filmiku korporacyjnego będziemy mogli również łatwiej określić, czy zrealizował on ustalone przez nas cele.

Najbardziej popularne cele, jakie kryją się za filmami korporacyjnymi to:

  •  przyciągnięcie lepszych kandydatów do pracy,
  •  poprawa wizerunku firmy jako pracodawcy na rynku,
  •  zwiększenie świadomości marki wśród potencjalnych klientów,
  •  propagowanie idei i misji firmy poza jej murami.

Cel filmu korporacyjnego nie musi być spójny z tym, co opisaliśmy powyżej. Tak naprawdę przedsiębiorstwo może samo ustalić, jakie efekty ma wzbudzić w ich grupie docelowej nagranie, które przygotowuje.

Pamiętaj do kogo chcesz trafić!

Przygotowując corporate video powinniśmy działać podobnie, jak wtedy, gdy tworzymy kampanię reklamową. Kolejnym krokiem na wyprodukowanie dobrego filmiku jest dokładne określenie grupy docelowej. Zastanówmy się nad tym do kogo kierujemy swoje nagranie i jakie są pragnienia i potrzeby danej publiczności.

Z czego składa się identyfikacja wizualna?

więcej

Witam na stronie

Nasza nowa strona www zawiera prace które dotychczas zrealizowaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

więcej

Virtual Reality - nowe narzędzie do marketingu?

Kolejne wynalazki szybko stają się częścią życia codziennego. Obecnie coraz prężniej rozwija się branża VR, o której jeszcze kilka lat temu nie słyszał niemal nikt.

więcej

Święta tuż tuż

Specjalnie na święta przygotowaliśmy kolejną odsłonę naszej gry. Zapraszamy do zabawy.

więcej

Rola typografii w projektowaniu

Typografia w projektowaniu graficznym odgrywa kluczową rolę. Dlaczego warto o nią zadbać? Jaka jest jej rola?

więcej

Już wkrótce dostępna nowa usługa

Chcesz zachować wakacyjne wspomnienia? Przygotuj swoje zdjęcia i skorzystaj z dostępnego wkrótce kreatora aby stworzyć niepowtarzalne kalendarze na rok 2018. Już wkrótce dostępny.

więcej

Jak stworzyć dobre corporate video?

więcej

Jak można reklamować firmę?

Posiadanie własnej firmy to dla wielu spełnienie marzeń, zwieńczenie ich dotychczasowych osiągnięć na polu zawodowym. Samo założenie firmy nie gwarantuje jednak sukcesu. Należy o nią nieustannie dbać, między innymi poprzez reklamę. To najprostszy ze sposobów pozyskiwania klientów. W jaki sposób można zatem reklamować firmę tak, aby osiągnąć zamierzone cele?

więcej

Do czego stosowany jest druk cyfrowy?

Druk wynaleziono już w 1410 roku i jak się okazało na zawsze odmienił on oblicze świata. To dzięki niemu książki zaczęto produkować na masową skalę, a wydawane gazety i pisma codziennie mogły trafić do swoich czytelników. Od tamtego czasu minęło jednak sporo, a wynalazek ten służy do znacznie większej liczby zadań. Przede wszystkim dzisiaj do naszej dyspozycji istnieją różne metody druku. Spośród nich wyróżnić można chociażby ten cyfrowy. Co warto wiedzieć na jego temat?

więcej

Dlaczego warto reklamować firmę za pomocą animacji?

Wraz z technologicznym postępem zmieniają się także formy reklamy. To, co jeszcze parę lat temu podnosiło słupki sprzedaży, dziś może już w ogóle nie działać. Animacja reklamowa to obecnie jedno z najbardziej efektywnych działań marketingowych. Poznajmy zalety tego rozwiązania.

więcej

Cechy skutecznego katalogu reklamowego

więcej

Aplikacje mobilne dla firm - dlaczego warto?

więcej